• Home
 • Genel
 • Ayasofya anayasada müze mi veya müze-kilise diye mi geçiyor?

Ayasofya anayasada müze mi veya müze-kilise diye mi geçiyor?

Soru
Acaba şu anda Ayasofya anayasada müze mi
veya müze-kilise diye mi geçiyor? Teşekkürler.

Mevlüt Kaymaz

Cevap
Anayasa Ayasofya’ya karışmaz. Ayasofya bir bakanlar kurulu kararıyla
restorasyan için kapatılmış ve ardından müze olarak açılmıştır. Kapatma kararı
müze için değil, restorasyon içindir. Selamlar

6 Comments

 • erol başaran

  30 Mayıs 2011 at 16:20

  peki ozaman restorasyon için kapatıldıysa bu tekrar bakanlar kurulu kararı ile ibadate açılamazmı orayı ibadete açacak gücümüz yokmu nedenini bilmek en doğal hakkıkmız sayılır Fatih bizden ahrette hesap soracak cevabını nasıl vereceğiz en büyük arzum ayasofyada cuma namazı kılmak eminimki tüm türkiye aynı hisleri taşıyor nasılkı hoşgörü adına sümeleda ayin yapıldıysa bizde ayasofyada ibadet edebilmeliyiz aynı hoşgörü müşlümanlarada olmalı bu konuda yorumunuzu rica ederim saygılarımla

  Cevapla
 • Emre

  19 Haziran 2011 at 17:15

  Öncelikle şunu söylemeliyim;Fatih Sultan Mehmed Han ayasofyayı camiden başka bir şeye çevirene lanet okuyor… Yapanlar bunu bilmiyordu sanırım… bide daha geçen gün gittim ayasofyaya restore edilmiş hali mi bu?

  Cevapla
 • mustafa yaman

  20 Haziran 2011 at 15:35

  ayasofya fethin sembölüdür kıyameti yakın kapatılacaktır bunu sultan fatih deklare etmiştir ayasofya kapatan vatikandır vatikan masonluğundan çekinilmektedirler bu yüzden atatürkün dahi gücü yetmemiştir

  Cevapla
 • mehmet

  27 Aralık 2011 at 02:52

  Allah Peygamber yazılarını silmek için restora edildi boyaların altı kazındı putları ortaya çıkarıldı N.Fazıl o kadar bağırdı ama ne oldu. . . Sorulması gereken asıl soru bunu kim neden yaptı.Bu yapıldıktan sonra neler oldu.

  Cevapla
 • tersakan

  4 Ocak 2012 at 14:28

  Eğer Aytunç Altındal’ı okur veya dinlerseniz size belgeleriyle Ayasofya’nın müze olmasındaki gedikleri gösteriyor.Atatürk’ün kararnamedeki imzasının bile sahte olduğu o imzayı hiç atmadığı ortaya çıkmıştır.

  Cevapla

Bir cevap yazın