• Home
  • Genel
  • Ben yeni nesil olarak Osmanlıyı en güzel şekilde …

Ben yeni nesil olarak Osmanlıyı en güzel şekilde …

Soru :
Mustafa abim, senin kitapların beni çok etkiliyor. Neden dersen, çünkü bunlar kulaktan dolma değiller, benim duymadıklarım. Bu yüzden bu kadar akılda kalıcı oluyorlar. Bir de sizi okudukça başkalarını okuma ihtiyacı duymuyorum. Ben yeni nesil olarak Osmanlıyı en güzel şekilde yaşatacağım, size söz veriyorum, bir mimar olduğumda Osmanlıyı en güzel şekilde, tıpkı Mimar Sinan gibi, siz benim aklıma nasıl kazıdıysanız Osmanlıyı ben de eserlerime aynı şekilde yansıtıcağım. Bir Osmanlı kızı olacağım. Artık tek hayalim Amerika’yı görmek olmayacak. Onların bir tarihi bile yokmuş. Allah kimseyi cahil bırakmasın. O sonsuz ilminden biraz bize de tattırır inşaallah….
Not: Merak ediyorum da size hiç tehdit geliyor mu? Böyle yazmayacaksın felan filan diye. Yanlış anlamayın, sadece merak.

Betül Turunç


Cevap :
Sizlerde bu inanç ve kararlılık var oldukça bu milletin sırtı yere gelmez inşaallah. Mesajın, vermek istediklerimi bir ayna gibi yansıtıyor aslında. Bu bakımdan çok sevindim. İnşaallah sizler bizlerden daha ileriye yürüyeceksiniz, buna inanıyorum. Buna inanmasam zaten bu yazı ve kitapları yazamazdım. Tehdit veya değil, ama gayet tabii bazı uyarılar ve ayağını denk al mesajları geliyor. Şunu söyleyeyim ki, yürüyüşüm bir tek okur kalıncaya kadar devam edecek inşaallah. Yolumuz uzun olacak yalnız, ona göre hazırlanın.

Bir cevap yazın