• Home
  • Genel
  • II. Abdülhamid Han Sonrası Osmanlı… (Konferans)

II. Abdülhamid Han Sonrası Osmanlı… (Konferans)

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Abdulhamit Han Sonrası Osmanlı’ konulu konferans gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Mustafa Armağan katıldı.

Konferans öncesi Fuaye de sergilenen arşiv resimler katılımcılar tarafından dikkatlice incelenerek gezildi.

Konferans Kur’an-ı Kerim Okuma Türkiye Birincisi Ubeydullah Kırlar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, bu tür etkinliklerle tarihimizi gün ışığına çıkararak gelecek nesillere aktarmaya çalıştıklarını ifade ederek: “Bu konferans sizleri ve bizleri geçmişe götürecek. Bazı hakikatlerin ortaya çıkmasını sağlayacak. Kendi neslimize bu gerçekleri anlatacağız ki bazı hakikatler gün ışığına çıksın.

Bizim gençlik yıllarımızda Merhum Necip Fazıl Kısakürek Abdulhamit Han kitabını yayınlayıncaya kadar değişik şekillerde anlatılıyordu. Hamdolsun, üstadın Abdulhamit Han kitabı yayınlandıktan sonra gerçekler ortaya çıktı.

Biz de bazı gerçekleri gün yüzüne çıkarmak için bu tür konferanslar, seminerler, paneller düzenliyoruz. Geçmişimizi gelecek nesillerimize aktarmak bizim görevimizdir.

One Comment

  • gürsel başdemir

    14 Aralık 2012 at 11:41

    sn armağan facabokta selanikliler kahraman hemşehrimiz hasan tahsin nevres ilk kurşunu attı diye bir vidio yayınlanmış ben seyrettim mezar yeri mallesef bilinemiyor yazılmış bende sizin ilk kurşunla ilgili yazınızı paylaştım ayrıca bu arkadaşları aydınlatmak için hasan tahsinin mezarının istanbul üsküdar selanikliler sokağınınyanındaki bülbülderesi mezarlığında olduğunu gidip ziyaret edebileceklerini yazdım daha sonra türkiyenin birçok yerindeki arkadfaşlarımdan çok şaşırdıklarına dair telefonlar aldım sn armağan siz bizleri şaşırtmaya devam edin bizde arkadaşlarımızı şaşırtalım zira şaşkın olmak aptal olmaktan iyidir allaha emanet olunuz

    Cevapla

Bir cevap yazın