• Home
 • Genel
 • NTV – Doğrudan Siyaset (13.01.2011)

12 Comments

 • hacı

  14 Ocak 2011 at 17:07

  hocam ntvdeki konuşmanızı izledim tek kelimeyle süperdi bu siteyi takip edenlşerin yoırumlarını bekliyorum.be konuda hem hocamın dediklerine hemde stra gazetesi yazarı mustafa akyol katılıyorum yorumlarrrrrrrrrrrrrrrrr.

  Cevapla
 • ismail

  15 Ocak 2011 at 01:27

  hocam mükemmel olmuş, hele sina akşin’in dk 88de kendi yazısına sorduğunuzda hatırlayamaması :) zaten Atatürkçü olanlar darbe yapablir diyen birinden ne beklenirki. İyi ki varsınız, başarılar

  Cevapla
 • ali kurnaz

  16 Ocak 2011 at 13:18

  anlamıyorlar hocam anlamak istemiyorlar tam damardan giriyorsunuz sözünüzü kesiyorlar bunlara karşı bu kadar kibarlık fazla ben sdace siz konuşurken dinledim diğerlerine tahammül edemedim

  Cevapla
 • Mukremin

  16 Ocak 2011 at 21:17

  Evet aynen, sizi takdir ediyorum Mustafa bey. Digerleri susarken, siz cikip kanal kanal anlatiyorsunuz. Haberturktekinide izledim ama ev kalabalik oldugundan pek anlamadim, Haberturkteki yayinlanicakmi buraya? Bekleriz yani, tekrar basarilar.

  Cevapla
 • mustafa yılmaz

  25 Ocak 2011 at 10:14

  Hocam anlatımlarınızdan çok istifade ediyoruz. Teşekkürler. Ancak tüm tarih programlarında neden Mareşal Fevzi Çakmak’a yer verilmez anlayamıyorum. Mareşale programlarınızda yer verir iseniz çok memnun olacağım. İlginize şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 • ismail adem

  20 Şubat 2011 at 20:41

  Bu okumuş, yazmış insanlar nereye gidiyor hocam. insan bu kadar mı kendi toplumuna, değerlerine yabancılaşır; bu kadar mı mankurtlaşır. Allah basiret versin!

  Cevapla
 • hasbi naneci

  3 Mart 2012 at 22:54

  hocam programı izlemek bugün nasip oldu. kısa notlar tutarak bu mesajı atmaya karar verdim.öncelikle sizi tebrik ediyorum.4 ,5 tane birbirine yakın düşünen veya yakın ahlak düzeyindeki insanların karşısına sizi çıkarmışlar ama yinede sizin taraf ağır basmış.
  Üzülerek gördüm ki Kanuniyi ve Osmanlıyı atası olarak ecdadı olarak kabul eden bir tek siz varsınız.
  Konunun başında bu dizinin sadece bir dizi olduğu kurmaca olduğunu iddia ediliyor.aynı kurgu ile yakın tarihteki şahsiyetlere yapılsa istemeyiz ama Atatürk hakkında böyle dizi çekilse aynı şekilde yorumlamayacakları kesindir.
  Garip yorumlardan biri tarihte başaklarını neden ata olarak görmüyoruz düşüncesiydi.oysaki bizle bütün bir Osmanlıyı Selçukluyu ve tabii ki o toplumluları temsil eden kişileri atalarımız olarak görüyoruz.ama atası soyu olmayanlara bir şey demiyoruz.
  Tarihi kimsenin kafasına göre yorumlayamayacağı düşüncenizde gayet akılcı ve bilimsel bir düşünce ama maalesef konuşmacılar bir türlü o kısma gelememişler.
  Hocam sizden başka tarihi gerçeklik konuşan yok.tarihi ideolojik demagojik hale getirip duruyorlar.bilmediğimiz terimler kullanarak entelektüellik havalarına girip birbirlerine karşıda saygısızlık yapılmış.kibir ise çok fazla kibarlık sınıfta kalmış.
  Tarihi kişilere neden dokunulmuyor diye bir soru vardı.kimisi dokunuluyor dedi kimisi dokunulmuyor.ama sanırım önemli olan şu.tarihi kişilere dokunulurken o kişilerin temsil ettiği inanç ve anlayışa dokunulmak isteniyor.işte o zaman sorun çıkıyor.yoksa belgeler ile ispatlar ile sunulan tarihe kimse karşı çıkmıyor.tabi tarihi işine geldiği gibi görmek isteyenler hariç.
  Programda bir tek siz sorulan sorulara cevap veriyorsunuz. diğer katılımcılar konuyu çarpıtarak veya bildikleri veya içinde boğuldukları alana çekerek onu konuşmaya çalışıyorlar.tabi ortaya somut hiç bir şey çıkmıyor.
  Dizi hakkındaki programda Atatürkken de bu kadar çok bahsedilmesi garip.ama yöntem hep aynı.düşünlerini bilimselliğe dayandıramayanlar aksi bir şey söylenemesin diye Atatürk zırhı giydirmeye çalışıyorlar.
  Son olarak hocam siz evrensel ahlaktan bahsediyorsunuz buna vurgu yapıyorsunuz.bu söylediklerinizi hiç destekleyen çıkmadı programda.yazının başından da söyledim ahlak umurunda olmayan veya da kendine yapıldığında kıyameti koparacak ama başkasına yapıldığında ne olmuş ki canım diyen bir grup karşısında sizin ahlak seviyeniz çok üste kalmış hoca.sürçü lisan ettiysem af ola.saygılarımla

  Cevapla

Bir cevap yazın