Osmanlı Sultanları Albümü

“Bu, Moğol akınlarının Anadolu kapılarına getirdiği Ertuğrul’un oğullarının Söğüt’te başlayıp San Remo’da noktalanan 668 (1258-1926) yılının yalın bir dökümüdür. Bu dökümdeki bilgilerin, ayrıntıları ve derinlikleri haber veren işaret levhaları oldukları unutulmadan okunması en büyük dileğimdir.”

Mustafa Armağan
 
Kimdir bu Osmanlı Sultanları?
Kurdukları imparatorluk 600 yıl boyunca dünyaya hükmetti; savaş meydanlarına ve nice kitapların sayfalarına hükmeden dilleri neredeyse unutuldu; inşa ettikleri her binaya attıkları imzaları/tuğraları kitâbelerden söküldü ve son kalan hanedan üyeleri geri dönmemecesine yurt dışına sürüldü. Yine de zihinlerden silinemediler. Bugün üzerine onlarca devletin kurulduğu topraklarda kendilerini hatırlatacak hayır eserleri inşa ettiler çünkü onlar gönülleri fethetmenin, mekânı ele geçirmekten daha kalıcı bir yatırım olduğunu biliyorlardı.
Yakın Tarih alanında birçok esere imza atan Mustafa Armağan, Osmanlı Tarihi’nin özeti sayılabilecek Osmanlı Sultanları Albümü adlı çalışmasıyla tüm Osmanlı Padişahlarının kısa hayat hikâyelerini resimleriyle birlikte okuyucularına sunuyor.
Anlaşılır, akıcı bir Türkçeyle kaleme alınmış olan kitap binlerce sayfalık bir büyük tarihin özünü aktarıyor.

Satın Almak için: N&T Mağazaları ve KitapYurdu.com

 

osmanlisultanlarialbumu

One Comment

  • mehmet

    1 Ekim 2013 at 16:59

    osmanlı sultanları albümünde yavuz sultan selim in resmi neye dayanarak yayınlandı.Osmanlı sultanlarının isimleri o devirde söylenen isimler olması lazım.2013 kafasıyla yorumladığımız isimler olmamalı yani benim 2.selim diye sultanım yoktur.1. 2. 3 4 gibi sıralamalar yanlıştır.saygılarımla

    Cevapla

Bir cevap yazın