• Home
 • Genel
 • Sultan Abdülhamid’in çok büyük kuşkuları ve insanlara …

Sultan Abdülhamid’in çok büyük kuşkuları ve insanlara …

Soru :
Sultan Abdülhamid’in çok büyük kuşkuları ve insanlara güvensizliği var mıydı? Çünkü öğretmenimin anlattığı hikâyeye göre fakir bir insana ev veriyor sarayın yakınında, daha sonra o kişi bana zarar verir diye öldürüyormuş. Bu hikaye bana çok mantıklı gelmedi. Abdülhamid’in taht elden gidecek diye bir korkusu var mıydı? Bunun için insanlara güvenmiyormuş.
Halime Sucu


Cevap :
Kuşkuculuğu vardı elbette ama kendisine tam 4 kere suikast/darbe düzenlenmiş bir yöneticinin etrafına daha kuşkulu nazarlarla bakmasına neden şaşırıyoruz ki? Telefonunuza 4 defa cevapsız çağrı bırakılsa ve bir işgüzarın teki yarın başına şu olay gelecek dese ertesi günü nasıl dikkatle çıkarsınız yola. Burnunuzun dibinde bomba patlatılıp onlarca insan ölmüş olsa ne yapmazdınız, düşünün. Abdülhamid kimseyi öldürtmemiştir, böyle efsanelere kesinlikle inanmayın . Bir tek kişiyi öldürttüğü dahi ispatlanamadı aradan 100 sene geçtiği halde.

2 Comments

 • burak

  6 Mart 2013 at 23:14

  BÖYLE YALANLARIN HADDİ HESABI YOK HAŞA CENNET MEKAN SULTAN MÜMTAZ BİR ŞAHSİYETTİR ŞEFKATLİ KALBİNDE İMAN BAKIŞLARINDA MEHABET OLAN BİR VELİ DİR..
  BİR VAKIA HEM AHLAKI ORTAYA ÇIKSIN SÜRDÜĞÜ ADAMA MAAŞ BAĞLATIRDI KAN DÖKMEZ İDAMA MÜSTAHAK OLANRI BİLE AF EDER KÜREĞE ÇEVİRİRDİ.
  TAM TERSİ SÜRÜLEN ŞEHZADELER, AÇLIK VE SEFALETLE SÜRÜNDÜLER ŞEHZADEİ CİVAN BAHT İKEN ŞEHZADEİ BEDBAHT HALA GETİRİLDİLER.
  HAL BÖYLE İKEN İSTİBDAD DÜZMECELERİ İLE YALAN VE İFTİRALARI KESAFETİ ASRI KARA BİR ÇARŞAF GİBİ SARDI..

  Cevapla

Bir cevap yazın