Derin Tarih Dergisi

Mustafa ARMAĞAN Genel Yayın Yönetmenliğinde aylık çıkarılan Derin Tarih dergisi çıktı. Bu dergi sayesinde “Tüm Bildikleriniz Tarih Olacak!”

www.derintarih.com

 

Derin Tarih Dergisi yetkilileri ile irtibata geçmek için:

http://www.derintarih.com/iletisim.aspx

Abonelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için:

http://www.derintarih.com/Abonelik.aspx

 

 

 

 

 

Burada Derin Tarih Dergisi hakkında detaylı bilgilere, yapılan haberlere ve okurların yorumlarına ulaşabilirsiniz…

 

Emre AKÖZ ‘ün dergi hakkındaki yazısı (Sabah Gazetesi)

– Derin Tarih’le gerçek tarihi tanımaya başlayacağız (Yeni Şafak)

– Derin Tarih gerçek tarihtir (Yeni Şafak)

– ‘Derin Tarih’ dergisi okuyucusuyla buluştu (Yeni Şafak –  Tanıtım Videosu)

– Okuyucu ‘Derin Tarih’le tarihe doyacak (Yeni Şafak)

– ‘Derin Tarih’ göz doldurdu (Yeni Şafak)

Ali Bayramoğlu ‘nun dergi hakkındaki yazısı (Yeni Şafak)

– Derin Tarih dergisiyle bildikleriniz ‘tarih’ olacak! (Yeni Şafak – Dergi Reklâmı)

Ayasofya Ayasofya seni böyle çırılçıplak soyan kim?..

Tarihe ‘Derin’ bakış

56 Comments

 • Sadun Evecen

  17 Nisan 2012 at 14:24

  Sayın Mustafa Armağan ben Almanyada yaşıyan yazları 2-3 aylığına Türkiyeye gelen bir insanım ve tarihe meraklıyım. Söz konusu derginizi almak veya abone olmak konusunda açıklayıcı bir bilğiye şu ana kadar ulaşamadım.
  Almanyadan bu dergiye ulaşabilmek için ne yapmam lazım lütfen cevap verin.
  Sadun Evecen
  Kesslerstr 41
  31134 Hildesheim
  Almanya

  Tel: 0049 5121 298207

  Cevapla
  • Yaman

   11 Ocak 2021 at 03:11

   Dergiyi çok seviyor ve zevkle okuyorum. Ancak ulaşması çok zor. Online satış haricinde hiç bir yerden alamıyorum. Bu nedenle 20 lira olan dergi kargo parasıyla birlikte 30 lira oluyor. Lütfen bir çözüm bulun. Kredi, banka kartı kullanmadığım için abonelik satın alamıyorum.

  • Mustafa Armağan

   15 Ağustos 2021 at 23:44

   Dergiden Mart sayısından sonra ayrıldığım için epey geç cevaplandırmış oluyorum sorunuzu. Nisandan sonra ben yokum dergide.

 • yasin arslan

  22 Nisan 2012 at 00:22

  s.a üstadım Allah sizden gani gani razı olsun vallaha mustafa abicim benim kafam bi ara çok karıştı bi din tarih konularında bende internete girdim yazdım üskedeki en iyi tarihçi kimdi diye. yorumları okudum kadir mısıroğlu ve mustafa armağanı ne okuyun ne dinleyin geri kalan hepsi iyi dir yazmışlar bende sizde kendimi buldum sağolun soyumuzu sopumuzu sizden öğrendik varolun. neyse benim demek istediğim ben nevşehirdeyim iki tane NT mağazası var ikisindede bu dergiyi bulamadım nereden getirtecez bulacaz biz bu dergiye üye olmak istiyoruz tarihimizi bilmek istiyoruz saygılar.

  Cevapla
  • Mehmet

   22 Nisan 2012 at 16:54

   Kadir Misiroglu Bey ve Mustafa Armagan Bey deillere ve kaynaklara dayanarak yazar ve konusurlar. Bazi art niyetli tarihciler gibi kendi görüslerine göre delilleri saptirmaz ve degistirmez veya cimbizla kafasina uyan yerleri alip digerlerini es gecmez. Siz bu tarihcileri ve onlarin tavsiye ettigi kisileri takip edin bence. Okudugunuz yorumlar bazi kesimlere ait sayfalarda olan yorumlardir. Onlari karalayanlarin yorumlari hep karalama ve hakaretten ibarettir genelde. Ama simdiye kadar “Sizin delilleriniz kaynaklarini yalandir, bakin dogrusu budur” diyememis ve karsi bir delil getirememistir. Bu yüzden sloganlarla konusana degil delil ve kaynaklarla konusana/yazana itibar etmek gerekir.

  • Ümit ÖZTÜRK

   28 Mart 2013 at 01:58

   “yorumları okudum kadir mısıroğlu ve mustafa armağanı ne okuyun ne dinleyin geri kalan hepsi iyi dir yazmışlar”

   dünyada mantık diye bir ilim varsa bu cümlenin tam tersi doğrudur :)

   Çünkü “doğru” bellidir, doğrunun dışındaki herşey de “yanlış”‘tır. İki tarihçinin yanlışta ittifak edip ülkedeki diğer bütün tarihçilerin doğruda ittifak etme ihtimalleri yoktur, ama iki tarihçinin doğruda ittifak edip diğerlerinin hem bu ikisine, hem de birbirlerine ihtilaflı kalma ihtimalleri çok yüksektir.

   Selâmlar

  • üzeyir

   29 Nisan 2013 at 19:13

   kime göre neye göre doğruluk tarihte deney yapılmayacağına göre hangi yorumların doğru hangilerinin yanlış olduğuna kesin sonuç getirilemez tarihçi tarihe kendi penceresinden bakar vesselam….

  • Mustafa Armağan

   8 Haziran 2014 at 09:49

   Resmi tarihin şarlatanları ile bizi yan yana getirmemeleri en güzeli. Foyalarını ortaya koyuyoruz gerektiğinde. Yola devam…

 • öztemel

  23 Nisan 2012 at 23:33

  Böyle güzel bir dergi ayda değil hafta da bir çıkmalı.Derginin güzelliğini hangi kelıme ile ifade etsek diğer yönü eksik kalır.Bu derginin bence en güzel yönlerinden biri papağanlık yapmayan tarihçilerin olduğunu görüp onlarında kitabını okumamıza vesile olmasıdır.Bu yönüyle bu hakiki tarihçileri bizim ile tanıştıran Mustafa Armağan a tüm iyi niyetimle teşekkür ederim.Allah cc yar ve yardımcınız olsun.

  Cevapla
 • gülay

  30 Nisan 2012 at 13:59

  derginizi cumartesi günü üsküdar nt mağazasına sordum oraya gönderilmediğini söylediler. şaşırdım. yol üstündeki büfelerde bile bulunabiliyorken orada olmaması ilginç geldi. ilk sayı bakmadan değerlendirmeden abone olmak istemedim haliyle.

  Cevapla
 • HARUN GEYİK

  4 Mayıs 2012 at 23:07

  Sayın Hocam; TARİH sizin yönetiminizde yayın hayatına başlayan “Derin Tarih” dergisi ile yeni bir bakış açısı ile karşılaştı ve inanıyorum ki şu zamana kadar tarihimizde olan büyük bir eksikliği kapatıyorsunuz,bu eksiklik “TÜRKİYE’DE OLMAYAN TARİH GERÇEKÇİLİĞİNİ” yönetiminizdeki dergi ile ortaya koydunuz.Sayın Hocam siz “tarih gerçekçiliğinin” meşalesini yaktınız.Bu meşaleyi geleceğe taşımak da biz genç tarihçilerin görevidir.
  Yaptığınız çalışmadan dolayı sizleri canı gönülden kutlar,başarılarınızın devamını dilerim… HARUN GEYİK (DİCLE ÜNİV.ZİYA GÖKALP EĞİTİM FAK. TARİH ÖĞRT. 3.SINIF ÖĞRENCİSİ)

  Cevapla
 • fahri bıldır

  9 Mayıs 2012 at 11:58

  sevgili mustafa armağan
  derin tarih dergimizin tüm konuları türk tarihiyle alakalımı olacak dünya tarihi ile alakalı konularda olacakmı..?tamam türk tarihi ana konu olabilir ama mesela amerikan iç savaşını,rus ihtilalini,çin japon savaşını,fransız ihtilalini,islam tarihini vs vs tüm ayrıntıları ile derin tarihte görmek sanıyorum daha etkileyici bir dergi yapacaktır..şahsen her sayıda 1 veya 2 konunun dünya tarihi ile ilgili konular olmasını isterim..ama diyorsanız sadece türk tarihini ilgilendiren konulara değineceğiz onada EYVALLAH..

  Cevapla
  • Mustafa Armağan

   8 Haziran 2014 at 09:53

   İsteğiniz bizim de isteğimiz ama yeterince iyi yazı bulamıyoruz. Bu sayıda çeviri olarak 10 sayfa Engizisyon konusu vardı.

 • vedat

  13 Mayıs 2012 at 19:01

  sayın mustafa armagan bey yazılarınızı ve kitaplarınızı ilgi ile takip ediyorum teşekkür ederim dergiden yeni haberim oldu dergiyi ilgi ile takip edecegim

  Cevapla
 • Mehmet KARAKAYA

  25 Mayıs 2012 at 11:28

  Kitaplarınızı büyük bir hevesle takip eden bir okuyucunuzum. Öncelikle derginizin hayırlı olmasını dilerim. Derginin sitenizden de satılmasını, abonelik işlemlerinin olmasını istiyorum. Çalışmalarınızda başarılar temennisiyle….

  Cevapla
 • Ali KARACA

  3 Haziran 2012 at 16:38

  Sayın hocam,
  Günlerdir derginin ilk sayısına ulaşmaya çalışıyorum. Verdiğiniz numaradakiler ilgilenmiyorlar. Çok defa e-posta gönderdim. Kendi çabalarımla ulaşmaya çalıştım ;ama nafile. Her türlü bedele razıyım. Lütfen yardım edin. Saygılarımla.
  Tel.: 0543 456 07 56

  Cevapla
 • Ramazan

  5 Haziran 2012 at 20:40

  Derin Tarih dergisinin yayın hayatına başlaması bir tarihçi olarak beni memnun etti.

  Hakikatı beyan etmek noktasında Allah yardımcınız olsun. “Tüm Bildikleriniz Tarih Olacak!”

  3. sayınızı aldım. Ayasofya Albümünüz çok güzel olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler. İnşaallah Ayasofya Fatihin emanet ettiği hâle en kısa zamanda çevrilir ve bu bedduadan millet olarak kurtuluruz.

  Lâkin; iki husus dikkatimi çekti.
  1- Geçmişin büyüsü adlı çocuk ekinde mantık olarak çok güzel bir düşünce fakat sayfa 8-9 daki “Nereden Nereye Gök Bilimi ve Uzay” da 600.000 yıl önce ilk insanlar görüldü ifadesi koca bir yalan olduğu halde bunun iddialı bir sloganla çıkan derginizde yer alması beni ziyadesiyle üzdü. Darwinci bir düşünceye hizmet eden bu görüş bilimsel olmaktan öte bir safsata .

  TARİH BİR PEYGAMBERLER TARİHİDİR. EĞER DERGİ ÇALIŞANLARI BU HAKİKATI BİLMİYORLARSA HATIRLATIRIM.

  FAZLA derine İNMEYE GEREK YOK HZ. ÂDEMDEN BAŞLIYOR İNSANLARIN BU DÜNYADAKİ TARİHİ…

  2- Derginizin 14. sayfasında yine buna benzer bir ifade 12.000 yıllık bir tarihten bahsediliyor.

  Bu ifadelerle bildiklerime maalesef çanak tutuluyor. “Bildiklerim tarih olamıyor.!!”

  Aşağıdaki linke göz atmanızı tavsiye ederim.

  http://www.sorularlaislamiyet.com/article/2438/insanlik-tarihi-ne-zaman-basladi.html

  Aldığım bu ilk sayıda gördüklerim beni kısmen hayal kırıklığına uğrattı.

  Ama yeni sayılarınızdan umutluyum. Bu yanlışları telafi edecek bir kadronuz olduğuna inanıyorum..

  Selametle..

  Cevapla
 • MERVE KUM

  10 Haziran 2012 at 15:24

  Merhabalar hocam
  Büyük bir heycanla sayfalarını çevirdğim derginizi çok ama çok seviyorum.Sizlere bu güzel çalışma için teşekkür edrim.Konya da oturuyorum Fakat dergiyi temin edebilmek için çok uğraşıyorum kitapçılarda yok.

  Cevapla
 • Emrah Dinç

  27 Ağustos 2012 at 10:40

  Dostlar, ben de dergiye abone olmak istiyorum ama bu konu hakkında bilgi alamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  Cevapla
 • Reşit AKDAĞ

  8 Eylül 2012 at 12:43

  Mustafa Armağan Bey;
  derginiz için tebrik ediyorum. Bendeniz de bir dostum aracılığı ile derginizi beğeniyle takip ediyorum. Ancak;
  Dergimizin son sayısındaki reklamından etkilenip aldığım bir kitap beni hayal kırıklığına uğrattı. Efsane Tarih adlı kitap tam bir fiyasko! Adını asla haketmediği gibi ağızda gevelenen sakız misali pek de bilgi içermeyen, üstelik basıldığı 2012 yılından tam 13 yıl önce yazılmış bir yazıyı o haliyle içeriğinde barındıran, yine üstelik “2000 yılında şöyle şöyle olacak” cümlesi öylece duran, aradan geçen onca yılda o konuda çok önemli ve çok fazla gelişme olmasına rağmen bunların hiçbirini içermeyen, kısaca “nineyi kız diye pazarlayan” saçma sapan bir kitap. Aksiyon dergisinde tarih öncesinde yayımlanan ve bilimsel niteliği de olmayan sıradan araştırmalar! Bu hatayı nasıl yaparsınız? Böyle basit bir kitabı nasıl öve öve reklam edersiniz? Ürün bizim değil, diyerek sıyrılmaya çalışırsanız sorarım: Her reklamı basar mısınız? Üstelik burada konu “tarih”! Acil cevap beklemekteyim. 0544 714 06 04 Reşit Akdağ, Ordu Ünv. Elektrik Müh.

  Cevapla
 • kubilay bayram

  11 Ekim 2012 at 15:11

  derginizi 2 sayıdır takip ediyorum ve şunu içtenlikle belirtmek isterim ki mükemmel bir tarih dergisi yapmışsınız tebrik ederim.Ayrıca kitaplarınızı okumaya başladım ve şunu farkettim meğerse bize tarih diye yalan veya eksikleri öğretiyorlarmış bu çok acı bişey ama gerçek bu malasef… Neyse ki sizin gibi yazarlarımız ve araştırmacılarımızın sayısı arttıkça bizlerde aydınlanıyoruz.Sağolun var olun…

  Cevapla
 • ahmet sengül

  28 Kasım 2012 at 17:38

  Sayin Mustafa Armagan Beyefendi,

  Son derginiz Türkiye den gelen bir dostum tarafindan elime gecti, bu derginin bana ve arsivime faydali olacagi kesin, bu nedenle Köln deki bu günlerde acmaya calistigim Türk-Islam Arsivinde görmek isterim.

  Arsiv, Almanya ya Göc tarihi- Nasyonal Sosyalizm tarihi ve bugüne uzantisi – Almanca, Türk ve Islam hakkinda yazilmis eski-yeni yüzlerce kitap, doküman ve dergileri icermektedir.

  Insaallah derginize eski ve sayilarina sahip olmak arzusu ile,

  Saygilarimla…

  Ahmet Taha Sengül

  Arastirmaci Yazar
  Sosyal Danisman
  Yeminli Tercüman

  Almanya/Köln

  Cevapla
 • yasin

  8 Aralık 2012 at 17:25

  dergi güzel fakat abonelik işlemleri berbat…dergiye abone oldum 1 ay dergi gelmedi….geldi eksik geldi….aradım muhatap yok…böyle şeymi olur….

  Cevapla
 • mustafa kuru

  11 Aralık 2012 at 19:23

  hocam saygilar ben yurt disinda yasiyorum dergiye nasil abone olurum ve yurt disinda nerde bulurum yardimci olurmusunuz lutfen artik duysaniz diyorum size ulasabilmek icin kendimimi parcalayim gercek tarihimizi ogrenmek istiyorum luffen saygilar.

  Cevapla
 • Kadriye

  25 Aralık 2012 at 10:38

  İnternetten bakabildiğim kadarıyla derginiz çok güzel ve faydalı, edinmek isterim. Ancak fiyatı çok pahalı… Makul bir fiyata inerse daha çok okuyucuyla buluşabilir…

  Cevapla
 • süleyman bilen

  22 Şubat 2013 at 21:34

  Mustafa ARMAĞAN hocam doğrusu doğru tarih konusunda sizden öğrenecek çok şey var. Şubat 2013 bulmaca yarışmasında bulmaca çözümüm ayın 20 sine kadar editöre ulaşmadığı için imzalı “Sultan II. Abdülhamid in Kurtlarla dansı” isimli kitabı hediye alamadım…..çok istemiş tim ama bulmacam yetişmedi. sağlık olsun…

  Cevapla
 • metin

  12 Nisan 2013 at 22:28

  s.aleyküm . sayın yetkili mali işlerden biri bana mail yoluyla dönebilirmi ödeme konusunda sormak istediğim birkaç soru var. eski sayılarıda almak istiyorum ve k.kartı kullanmıyorum.
  Saygılar.

  Cevapla
 • ibrahim sela

  16 Mayıs 2013 at 18:05

  Merhabalar Dergiyle yeni tanışıyorum bu sebeple doğrudan bir yorum yapamıyorum ; ancak mustafa ARMAĞAN hocamızın olduğu yerde tarihte kalite olur.ibrahim SELA mersin nokta dershanesi Kurum Müdürü – Tarih Ögretmeni. iyi çalışmalar

  Cevapla
 • serdar yürekli

  9 Kasım 2013 at 18:46

  çalışmalarınız,cesaretiniz,basiretiniz,araştırmalarınız için allah razı olsun..karanlık tarihimizi aydınlatmaya vesile olan herkese minnetlerimi sunuyorum..özellikle pek değerli kahraman ecdadımızın yaptıklarını inkar edip yahut örtbas edip birkaç kişiye maletmeleri kabul edilemez bi ihanettir aziz atalarımıza…inşallah tarihi gerçekler resmi tarihimizde de değişecektir…çalışmalrınız devamını diler, önünüzdeki engellerin ortadan kalkmasını yüce mevladan dilerim..

  Cevapla
 • Gökçen

  4 Şubat 2014 at 10:00

  Selamün Aleyküm ve Rahmetullahi,

  NT mağazaları haricinde İstanbul’da nerede bulabilirim Derin Tarih dergisini. Ümraniye ya da Üsküdar’da bulmaya çalıştım ama bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Dağıtım konusunda ciddi bir eksiklik olduğunu düşünüyorum. Yeni Şafağın sitesinde yıllık abonelik haricinde imkan yok. Herkeste 1 seferde 190 TL yi veremeyebilir (Kredi kartı olmayanları da düşünseniz keşke).

  Cevapla
 • deniz delice

  24 Eylül 2014 at 21:59

  sayesinde sizinle ve kitaplarınızla tanışma fırsatı bulduğum bir arkadaşım için mustafa beyden bir imza istesem beni kırmayıp yardımcı olur mu acaba. kendisine nasıl ulaşabilirim bilmiyorum. eğer yardımcı olmak isterlerse kitabı imzalaması için kendisine göndermek istiyorum

  Cevapla

Bir cevap yazın