• Home
  • Genel
  • 31 Mart ‘ın “DERİN” yüzündeki …

31 Mart ‘ın “DERİN” yüzündeki …

Soru


Dünkü Zaman Gazetesindeki yazınız ile daha önce yazdığınız 31 Mart’ ın “DERİN” yüzündeki, Enver Paşa böylemi Kahraman ? ve Şişli’ deki Mezarların yanı başında yapılan Adalet Sarayı’ nın yeniden Yargılanmayı  çağrıştıracağını ima eden satırlarınız tam bir çelişkiler yumağı. Lütfen Şehit ve Gazi’ lere saygınız olsun. Böyle Tarihçilik olmaz.
Askeri beceriksizliğinin yanında elinde her türlü iktidar ve yetki varken Abdulhamit Han’a yapılan ihanete tepkisiz kalmasını nasıl savunacaksınız?
Not: Bu satırları size,  Pasinler’ de Gazi olup vücudundaki kurşunu Ahiret’ te kendine Şahitlik eder ümidiyle 1966 senesindeki vefatına kadar aldırmayan bir Babanın oğlu yazıyor.Ve Rahmetli Babam ölümüne kadar Enver Paşa’ yı hayırla anmamıştır.
Kamil Özdemir


Cevap
Hissiyatınızı anlıyorum ve hemen şunu da söyleyeyim ki, Enver Paşa’yı en sert şekilde eleştirenlerden biri olduğumu pekala biliyorsunuz. Ancak burada konumuz Çanakkale. anakkale de bir zaferse, bu zaferin kendisine mal edilmesi gereken bir komutanı var. Dediğiniz başarısızlıkları ona mal edilirken zaferin ondan kaçırılması hakkaniyetli bir tutum olmaz. O zaman Sarıkamış hezimetinin de onbaşıların, çavuşların yüzünden olduğuna mı inanacağız? Yenilgide faturayı ona çıkart, zaferde ismini sil. Ha, savaşa girmeseydik bunlar olmazdı diyorsanız  onda sizinle mutabıkım, bunu da zaten yazdım ve bu defa da Envercilerden tepki  aldım. Girmeyebilirdik ve eğer Sultan Hamid başta olsaydı girmemenin bir  yolunu bulurdu. Ancak girildikten sonra artık olaya böyle bakamayız, o zaman şehitler, gaziler boşuna mücdele etti gibi daha saçma bir sonuç çıkar.

Selam ve sevgiler

One Comment

  • Sedef Ersoy

    1 Eylül 2011 at 05:49

    Mustafa Bey, Oldu olacak Hitler’in askeri zaferlerini de dile getirseydiniz bari. Anadoluyu kana boyamis katillerin kahraman ilan edilmesini istemiyoruz biz.

    Cevapla

Bir cevap yazın